Qëllohet me armë në një festë në Nju Jork, vdesin 2 persona, plagosen 14 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 08:34 20-09-2020 Qëllohet me armë në një festë në Nju Jork, vdesin 2 persona, plagosen 14 të tjerë

Të shtëna me armë janë regjistruar në një festë të madhe në oborrin e një shtëpie në qytetin e Nju Jorkut mbrëmjen e djeshme, si pasojë kanë mbetur të vdekur dy persona.

Nga të shtënat janë plagosur edhe 14 të tjerë.

Të shtënat bënë që rreth 100 njerëz të largoheshin në një “skenë shumë kaotike”, tha Shefi i Detyrës i Policisë, Mark Simmons.

Sipas policisë viktimat ishin të moshës 18 dhe 20 vjeç.

Efektivët iu përgjigjën një telefonate për të shtëna me armë dhe kur shkuan gjetën rreth 100 persona që vraponin përgjatë një rruge, pasi ishin larguar nga oborri ku po zhvillohej festa.

Aktualisht nuk është vënë në pranga asnjë i dyshuar për ngjarjen.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013671875
array(1) { ["section"]=> string(86) "qellohet-me-arme-ne-nje-feste-ne-nju-jork-vdesin-2-persona-plagosen-14-te-tjere-220992" }