Qëllohet me plumb kokës shqiptari se nuk iu bind policisë italiane, është klinikisht i vdekur (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:58 25-02-2017 Qëllohet me plumb kokës shqiptari se nuk iu bind policisë italiane, është klinikisht i vdekur (FOTOT)

 Një shqiptar ka refuzuar t’i bindet policisë italiane për një kontroll rutinë dhe në tentativë për tu larguar është qëlluar me plumb në kokë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Monte San Giusto të Italisë, ndërsa identiteti i tij nuk është bërë ende i ditur.

Sipas mediave italiane, bëhet fjalë për një djalë rreth 30 vjeç dhe se nuk ka patur me vete asnjë mjet identifikimi. Aktualisht i riu shqiptar është klinikisht i vdekur dhe po lufton për jetën, si pasojë e plumbit që ka marrë në kokë.

Mësohet se shqiptari ishte në kërkim nga karabinierët italianë për një vjedhje, ndërsa në makinë ishte bashkë me dy persona të tjetër. Këta të fundit kanë arritur të largohen me shpejtësi.

Po ashtu, gjatë kontrollit në makinën e tyre tip Fiat Bravo është gjetur një levë dhe një kaçavidë. 

shqioptarii_copy.jpg

shqipteraiii.jpg

shshjshsh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024816036224365
array(1) { ["section"]=> string(104) "qellohet-me-plumb-kokes-shqiptari-se-nuk-iu-bind-policise-italiane-eshte-klinikisht-i-vdekur-fotot-69930" }