Qëllohet me thikë në fyt gazetarja e njohur ruse

Publikuar tek: bota, më 19:07 23-10-2017 Qëllohet me thikë në fyt gazetarja e njohur ruse

Një gazetare e njohur ruse është qëlluar me thikë në fyt teksa ndodhej në punën e saj nëj një radio-stacion të pavarur rus.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e sotme kur një person i paidentifikuar hyri në studio pasi i hodhi sprej piperi në fytyrë rojes te dera dhe menjëherë u drejtua te gazetarja Tatyana Felgenhauer të cilën e qëlloi me thikë.

Ajo është transportuar në spital ku pritet t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale.

th45yu45yhj.jpg

Sulmuesi i dyshuar u arrestua nga policia. Ai tha se kishte qenë në ‘kontakt telepatik për pesë vjet” me gazetaren Felgenhauer.

Programet e radios Ekho Moskvy shpesh janë të një fryme anti-qeveritare dhe ekspozojnë lidhjet e errëta të politikës me biznesin.

dfw3tw343w4h.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012742042541504
array(1) { ["section"]=> string(49) "qellohet-me-thike-ne-fyt-gazetarja-e-njohur-96924" }