Qëllon veten me plumb në kokë, 59-vjeçari në gjendje të rëndë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:43 18-04-2017 Qëllon veten me plumb në kokë, 59-vjeçari në gjendje të rëndë

Një 59-vjeçar nga Pogradeci ka tentuar të vrasë veten me armë zjarri ditën e sotme buzë liqenit të qytetit.

Shtetasi me inicialet L. F, i cili ka qëlluar veten me pistoletë në kokë për motive që nuk dihen ende, është dërguar me urgjencë drejt Tiranës dhe ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 18.04.2017, në lagjen nr 1, buzë liqenit, shtetasi L.F, 59 vjeç, banues në Pogradec, i ndodhur në kushte depresioni, ka tentuar të vetëvritet duke qëlluar veten me një armë zjarri tip pistoletë e markës “Ekol” të cilën e posedonte pa lejen e organeve kompetente.

Ky shtetas si pasojë e plagëve të marra është dërguar për mjekim të specializuar në Tiranë, pasi ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në vendngjarje në cilësinë e provës materiale, janë sekuestruar arma tip pistoletë me të cilën ka qëlluar veten, 2 gëzhoja dhe nje letër e shkruar nga ana e këtij shtetasi.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprat “Shkaktimi i vetëvrasjes, mbetur në tentativë”; “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” parashikuar nga nenet 99, 22 dhe 287 të Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « LGBT Albania frikë nga militantët e çadrës, letër Bashës: Shpresojmë të jeni paqësorë
Deklarata e fortë e Artan Hoxhës: Nuk është arrestuar asnjë nga bosët e drogës, ja standarti që ka vendosur ministri i ri »
Article Logic
Execution time: 0.010651111602783
array(1) { ["section"]=> string(66) "qellon-veten-me-plumb-ne-koke-59-vjecari-ne-gjendje-te-rende-75595" }