Qëlluan me armë zjarri në kompleksin në periferi të Tiranës, Policia arreston 26 vjeçarin, në kërkim dhe një i ri tjetër

Publikuar tek: aktualitet, më 10:22 01-08-2020 Qëlluan me armë zjarri në kompleksin në periferi të Tiranës, Policia arreston 26 vjeçarin, në kërkim dhe një i ri tjetër Foto ilustruese

Një 26 vjeçar është arrestuar nga Policia dhe një tjetër ëhstë shpallur në kërkim pasi mbrëmjen e djeshme kanë qëlluar me armë zjarri, në ajër, në parkingun e një kompleksi në periferi të Tiranës.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1, pas marrjes të njoftimit se në fshatin Qehaj, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, menjeherë kanë organizuar punën dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale bënë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të autorit të dyshuar, shtetasit A. Ç., 26 vjeç, si dhe u shpall në kërkim shtetasi E.S.

Në vijim të veprimeve të para proceduriale ka rezultuar se këta dy shtetas, ditën e djeshme kanë qëlluar me armë zjarri në ajër në parkingun e një kompleksi dhe më pas janë larguar me shpejtësi për t’i shpëtuar kapjes nga Policia.

Materialet do t'i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Tiranë

Policia zbardh ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në fshatin Qehaj.

Kapet dhe arrestohet në flagrancë personi që gjuajti në ajër me armë zjarri si dhe shpallet në kërkim një shtetas tjetër.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1, pas marrjes të njoftimit se në fshatin Qehaj, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, menjeherë kanë organizuar punën dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale bënë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të autorit të dyshuar, shtetasit A. Ç., 26 vjeç, si dhe u shpall në kërkim shtetasi E.S.

Në vijim të veprimeve të para proceduriale ka rezultuar se këta dy shtetas, ditën e djeshme kanë qëlluar me armë zjarri në ajër në parkingun e një kompleksi dhe më pas janë larguar me shpejtësi për t’i shpëtuar kapjes nga Policia.

Vijon puna për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Materialet do t'i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098550319671631
array(1) { ["section"]=> string(125) "qelluan-me-arme-zjarri-ne-kompleksin-ne-periferi-te-tiranes-policia-arreston-26-vjecarin-ne-kerkim-dhe-nje-i-ri-tjeter-215709" }