Qëlluan me pistoletë drejt lokalit, në pranga dy persona në Durrës, në kërkim 1 tjetër

Publikuar tek: aktualitet, më 13:51 20-03-2015 Qëlluan me pistoletë drejt lokalit, në pranga dy persona në Durrës, në kërkim 1 tjetër Foto ilustruese

Në orën 04.00 të mëngjesit të sotëm lokali “Shqiponja 2” në Plazh në Durrës u qëllua me një pistoletë Glock. Të rinjtë që bënë veprimin, nuk dihet nëse e kanë bërë qëllimisht, apo e kanë bërë për qef, por kanë rrezikuar seriozisht jetën e njerëzve që kanë qenë në lokal. 

Drejtoria e policisë Durrës arrestoi sot dy shtetas Bledar Polovina 35 vjeç, me precedent të mëparshëm penalë, i lindur në Berat dhe me qëndrim në Tiranë, si dhe shtetasin Orges Saliaj, 23 vjeç, lindur dhe banues në Patos. Ndërkohë forcat e policisë kanë shpallur në kërkim edhe një person të tretë që sipas tyre ka lindur dhe banon në qytetin e Fierit.

Nuk dihet se cili ka qenë motivi i të rinjve për këtë shkëbim zjarri, por policia është duke i hetuar dhe do tia kalojë të gjitha materialet prokurorisë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KLD delegon në Shkodër Gjin Gjonin: Gjyqtarëve po u bëhet presion nga qeveria
Arrestohet në Itali Ervin Kurti, shpërndante drogë. Si arriti ta zbulojë policia »
Article Logic
Execution time: 0.011445045471191
array(1) { ["section"]=> string(89) "qelluan-me-pistolete-drejt-lokalit-ne-pranga-dy-persona-ne-durres-ne-kerkim-1-tjeter-6470" }