‘Qen bir qeni e këlysh Blloku’, Rama i përgjigjet Metës nga Kukësi: Del në ekran si i dehuri në derën e lokalit dhe s’kontrollon dot zorrët e barkut

Publikuar tek: politike, më 10:27 31-10-2020 ‘Qen bir qeni e këlysh Blloku’, Rama i përgjigjet Metës nga Kukësi: Del në ekran si i dehuri në derën e lokalit dhe s’kontrollon dot zorrët e barkut FotoMontazh: Meta - Rama

Kryeministri Rama i është përgjigjur me të njëjtën gjuhë Presidentit Ilir Meta, pas akuzave dhe deklaratave të forta që ky i fundit bëri dje në një studio televizive.

“Qen bir qeni e këlysh Blloku”, e quajti Presidenti Kryeministrin Rama. Mirëpo, nga Kukësi ku po inspekton punimet për ndërtimin e aeroportit, Rama i është kthyer me të njëjtën gjuhë Metës. “Shfaqen në ekrane si të dehur që shfaqen në derën e klublit dhe nuk kontrollojnë dot më zorrët e barkut”, tha Rama.

“Përfytyroni se çfarë ndodh nëse u mbetet atyre puna e rindërtimit. Një grup familjesh u përmbytën në Shkodër, dhe u desh të vinim ne në qeveri që t’ju jepnim dëmshpërblimet. U desh të vinim ne që ata të merrnin paratë e një përmbytje që kishte ndodhur vite më parë”, shtoi kryeministri.

Lexo edhe: Meta shpërthen ndaj Ramës

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama flet nga Aeroporti i Kukësit: Sot është një kantier i madh, do të kthehet në terminal të mirëfilltë ndërkombëtar (Shfaqet i vetëm pa ministren Balluku)
Rama bën ‘mea culpa’, deklarata E FORTË për 21 Janarin dhe Gërdecin: Kemi bërë dhe ne gabime, ama s’kemi vrarë me plumb protestuesit, as me shpërthime »
Article Logic
Execution time: 0.013289928436279
array(1) { ["section"]=> string(151) "qen-bir-qeni-e-kelysh-blloku-rama-i-pergjigjet-metes-nga-kukesi-del-ne-ekran-si-i-dehuri-ne-deren-e-lokalit-dhe-s-kontrollon-dot-zorret-e-barkut-225894" }