Qëndrimi për Jeruzalemin: Rezoluta e PD-së merr vetëm 11 vota pro, miratohet ajo e PS

Publikuar tek: politike, më 21:20 08-02-2018 Qëndrimi për Jeruzalemin: Rezoluta e PD-së merr vetëm 11 vota pro, miratohet ajo e PS

Është votuar në seancën e sotme plenare për sy projekt rezolutat për qëndrimin e Shqipërisë për Jeruzalemin, ajo e Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste.

Pr/rezoluta e PD-së që kërkonte ndryshimin e qëndrimit të Shqipërisë të mbajtur në OKB për Jeruzalemin ka marrë vetëm 11 vota, aq sa firmëtarët e saj, ndërsa është rrëzuar me 73 vota kundër dhe asnjë abstenim.

Rezoluta e PS-së që kërkon mbajtjen e të njëjtit qëndrim për “hir të stabilitetit dhe paqes në Lindjen e Mesme”, është miratuar me 71 vota por, 11 kundër dhe asnjë abstenim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011909961700439
array(1) { ["section"]=> string(90) "qendrimi-per-jeruzalemin-rezoluta-e-pd-se-merr-vetem-11-vota-pro-miratohet-ajo-e-ps-109634" }