Qeveria italiane jep 'OK': Serie A do të nisë stërvitjen javën tjetër

Publikuar tek: sport, më 19:05 11-05-2020 Qeveria italiane jep 'OK': Serie A do të nisë stërvitjen javën tjetër

Tashmë edhe futbolli italian do t'i rikthehet normalitetit, njësoj si ai britanik e gjerman. Teksa shifrat përsa i përket afektimit nga koronavirusi janë në rënie ditë pas dite, në Itali po mendohet për rikthimin e Seria A në fushat e gjelbërta.

Dy ministrat e Sportit dhe të Shëndetëisë, Vinçenco Spadafora dhe Roberto Speranca, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët lidhur me këtë çështje.

“Mendimi i qeverisë lidhur me protokollin e paraqitur nga Federata Italiane, është shprehur sot nga Komiteti Teknik Shkencor dhe konfirmon linjën e sigurisë të ndjekur deri më tani nga ministritë e linjës. Kërkesat e Komitetit, që janë për t’u kosideruar shtrënguese, do t’i bëhen të ditura federatave për përditësimin e protokollit në mënyrë të tillë që të garantojmë një rifillim të sigurt të styërvitjeve në skuadër duke nisur nga 18 maji”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094189643859863
array(1) { ["section"]=> string(73) "qerevia-italiane-jep-ok-serie-a-do-te-nise-stervitjen-pas-nje-jave-206014" }