Qershori nis me shi, ja çfarë ka rezervuar moti për sot

Publikuar tek: aktualitet, më 06:56 01-06-2020 Qershori nis me shi, ja çfarë ka rezervuar moti për sot Foto ilustruese

Dita e sotme do të karakterizohet nga mot me reshje të dobëta shiu në të gjithë qarqet e vendit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, energjisë, Ujit dhe Mjedisit, reshjet pritet të jenë lokalisht mesatare në qarqet Kukës, Dibër dhe Lezhë.

Në zona shumë të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre).

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 12 / 20°C

në vendet e ulëta: 11 / 21°C

në vendet malore: 5 / 16 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

90864458_1696775010476338_5648478736996106240_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091838836669922
array(1) { ["section"]=> string(61) "qershori-nis-me-shi-ja-cfare-ka-rezervuar-moti-per-sot-208569" }