Qetësohet situata e Covid-it në Greqi, ulje e kurbës së vdekjeve në 24 orët e fundit (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 18:23 30-11-2020 Qetësohet situata e Covid-it në Greqi, ulje e kurbës së vdekjeve në 24 orët e fundit (SHIFRAT) Greqi

Kurba e vdekjeve nga Covid-19 në Greqia ka nisur rënien.  

Lajmi bëhet i ditur nga Ministria e Shëndetësisë në shtetin fqinj, që informon për 1.044 raste të reja në 24 orët e fundit si dhe 85 viktima.

Një ditë më parë u raportua për 98 viktima. Numri i përgjithshëm i rasteve është 105.271.

Ndërkohë që 600 pacientë po trajtohen të intubuar, 581 pacientë të tjerë janë liruar nga ICU.

Gjithashtu numri i të vdekurve që nga fillimi i pandemisë në 2406 vdekje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryebashkiaku i Prishtinës bën njoftimin e rëndësishëm: Nga nesër, të gjithë qytetarët do të udhëtojnë falas me urban (Ja për sa kohë)
»
Article Logic
Execution time: 0.012972831726074
array(1) { ["section"]=> string(98) "qetesohet-situata-e-covid-it-ne-greqi-ulje-e-kurbes-se-vdekjeve-ne-24-oret-e-fundit-shifrat-229684" }