Qeveri teknike/ Zyrtari i lartë i PE zbarkon në Tiranë, takon Ramën, Metën dhe Bashën

Publikuar tek: aktualitet, më 09:37 21-02-2017 Qeveri teknike/ Zyrtari i lartë i PE zbarkon në Tiranë, takon Ramën, Metën dhe Bashën

Zyrtari i lartë, Knut Fleckenstein raportues për Shqipërinë në Parlamentin Europian ka zbarkuar sot në Tiranë ku do të takohet me krerët e shtetit shqiptar.

Ndërkohë vetëm pak më parë është zbardhur axhenda e eurodeputetit ku gjatë vizitës së tij do të takojë kryeministrin, Edi Rama, kreun e Kuvendit, Ilir Meta, ministren e Integrimit, Klajda Gjosha dhe në drekë kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Axhenda:

10:45 Fleckenstein takon kryeministrin Rama

11: 45 takim me kreun e Kuvendit, Meta

15: 45 takim me ministren e Integrimit, Gjosha  

Dhe në drekë do të takojë kreun e opozitës Basha.

Mësohet se në qendër të këtyre takimeve do të jetë situata politike në vend dhe kërkesa e vazhdueshme e kreut të opozitës për qeveri teknike.

“I lumtur që kthehem në Shqipëri. Axhendë e ngarkuar dhe bisedime serioze”, shkruan zyrtari i lartë i PE që po ndjek me interes situatën politike në Shqipëri.

Kujtojmë se ditën e djeshme eurodeputeti deklaroi se zgjedhjet e qershorit janë moment kyç për hapjen e bisedimeve dhe se sipas tij, opozita e ka gjithmonë një frikë të tillë para zgjedhjeve, ndaj ka shprehur domosdoshmërinë për të takuar përfaqësues të saj këto ditë në Tiranë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbradhet shkaku i djegies së 6 banesave në Gramsh, evakuohet e moshuara
"Koka" e fundit e arrestuar për grabitjen e bujshme në Qafë-Kashar merr statusin e “dëshmitarit të penduar” »
Article Logic
Execution time: 0.011209011077881
array(1) { ["section"]=> string(88) "qeveri-teknike-zyrtari-i-larte-i-pe-zbarkon-ne-tirane-takon-ramen-meten-dhe-bashen-69405" }