Qeveri tranzitore politike apo teknike? Basha: Kemi gati platformën, ja kur do ta shpalosim

Publikuar tek: politike, më 21:36 25-04-2019 Qeveri tranzitore politike apo teknike? Basha: Kemi gati platformën, ja kur do ta shpalosim

Kryedemokrati Lulzim Basha shprehet se opozita e ka gati platformën për krijimin e qeverisë tranzitore që do ta çojë vendin drejt garantimit të zgjedhjeve të lira.

Në një lidhje telefonike nga Shkodra me emisionin 'Të paekspozuarit', Basha u shpreh se PD e ka gati platformën për qeverinë tranzitore dhe se do ta prezantojë atë shumë shpejt, por duke iu shmangur pyetjes nëse do të donte një qeveri tranzitore politike me në krye socialistët apo qeveri teknike me emra jopolitikë.

'Kemi platformë për qeverinë tranzitore dhe do tju ftojmë ju gazetarëve për të marrë mendimin tuaj. Do ftojmë gjithë gazetarët, studentët, aletaët tanë dhe gjithë bashkëpunëtorët tanë për të garantuar zgjedhje të lira. Do ta shpalosim shumë shpejt, por jo sonte', u shpreh Lulzim Basha.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035830974578857
array(1) { ["section"]=> string(95) "qeveri-tranzitore-politike-apo-teknike-basha-kemi-gati-platformen-ja-kur-do-ta-shpalosim-161870" }