Qeveria BRITANIKE publikon gabimisht online adresat e mbi 1000 personave VIP, mes tyre Elton John dhe shumë politikanë

Publikuar tek: bota, më 13:49 29-12-2019 Qeveria BRITANIKE publikon gabimisht online adresat e mbi 1000 personave VIP, mes tyre Elton John dhe shumë politikanë

Qeveria britanike publikoi gabimisht adresat e më shumë se një mijë personave, ndërmjet të cilëve politikanë, funksionarë të lartë të policisë, Star, ndërmjet të cilëve Elton John, Olivia Newton John dhe regjizorin Sam Mendes.

Dokumenti u shkarkua në sitin e qeverisë gov.uk ka shpjeguar një zëdhënës duke folur për “gabim” dhe duke siguruar që kjo do të rregullohet sa më shpejt të jetë e mundur.

Siç u bë e qartë, më shumë se një orë pas publikimit. “Kërkojmë falje për të gjithë personat e prekur, po I kontaktojmë drejtpësëdrejti dhe po hetojmë se cfarë ka ndodhur”, ka bërë të ditur qeveria për BBC.

Lista është e atyre që do të kujtoheshin nga qeveria për Vitin e ri. Në listë, në 1097 persona ishte edhe lojtari I Kriket Ben Syokes, ish-lideri I Partisë konservatore Iain Duncan Smith.

Por menjëherë kanë ardhur reagimet e para. “Nëse qeveria nuk është në gjendje të mbrojë të dhëna sensitive, si mund të presim të zgjidhë pyetje të rëndësishme për vendin tonë?”

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011656999588013
array(1) { ["section"]=> string(124) "qeveria-britanike-publikon-gabimisht-online-adresat-e-mbi-1000-personave-vip-mes-tyre-elton-john-dhe-shume-politikane-190662" }