Qeveria ‘Conte 2’ merr votëbesimin në parlament, votohet nga 343 deputetë

Publikuar tek: bota, më 21:07 09-09-2019 Qeveria ‘Conte 2’ merr votëbesimin në parlament, votohet nga 343 deputetë Kryeministri italian Giuseppe Conte

Qeveria e re italiane ka marrë votëbesimin nga parlamenti pasditen e sotme.

Kabineti Conte 2 i krijuar nga koalicioni Partisë Demokratike (PD) dhe Lëvizjes 5 Yjet është votuar nga mazhoranca në parlamentin italian me 343 vota.

Ndërkohë që kundër kësaj qeverie është votuar nga 263 deputetë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013622999191284
array(1) { ["section"]=> string(77) "qeveria-conte-2-merr-votebesimin-ne-parlament-votohet-nga-343-deputete-177887" }