Qeveria dha leje për stërvitje, tifozët thyejnë urdhrat strikte: Shkojnë në stadium me tymuese e flakadanë (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 15:55 04-05-2020 Qeveria dha leje për stërvitje, tifozët thyejnë urdhrat strikte: Shkojnë në stadium me tymuese e flakadanë (VIDEO) Tifozët e Portos

Futbolli ishte ndër aktivitetet e para që u pezullua si pasojë e përhapjes së koronavirusit. Ndërkohë që masat shtrënguese sa vijnë e lehtësohe, edhe futbolli në disa vende po rikthehet në fushë.

Portugalia është ndër ato shtete që u ka dhënë leje ekipeve të nisin stërvitjen, duke shpresuar që në fund të majit të rifilloj kampionati. Kësisoj skuadrat kanë nisur nxhehmjen.

Ndeshjet e ardhshme do të luhen pa publikë, e kështu tifozëve të Portos nuk iu është duruar. Me maskat të vendosura, një numër i madh tifozësh kanë shkuar në vendin ku po stërvitej skuadra e zemrës dhe i ka përkrahur ata.

Nuk kanë munguar as flakadanët dhe tymueset, teksa kanë rrezikuar shumë, për sa kohë që Koronavirusi është ende në qarkullim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097789764404297
array(1) { ["section"]=> string(117) "qeveria-dha-leje-per-stervitje-tifozet-thyejne-urdhrat-strikte-shkojne-ne-stadium-me-tymuese-e-flakadane-video-205117" }