Qeveria e Kosovës jep lajmin e mirë për futbollin

Publikuar tek: rajon, më 12:02 04-12-2017 Qeveria e Kosovës jep lajmin e mirë për futbollin

Qeveria e Kosovës ka votuar pro që stadiumi i ri komëbtar të ndërtohet në Drenas.

Kështu është hedhur poshtë edhe ideja që stadiumi të ndërtohej në Bërrnicë, ku ishte përfolur se do ndërtohej më parë.

Ishte ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi që propozoi ndërimin e stadiumit në Drenas.

Me shumicë votash pro, kryeministri Haradinaj, e aprovoi propozimin e ministrit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018196105957031
array(1) { ["section"]=> string(56) "qeveria-e-kosoves-jep-lajmin-e-mire-per-futbollin-101909" }