Qeveria e re në Kosovë, reagon Lajçak: Urime kryeministrit Hoti, tani luftoni korrupsionin dhe bëni përparim për avancimin e raporteve me BE-në

Publikuar tek: rajon, më 15:08 03-06-2020 Qeveria e re në Kosovë, reagon Lajçak: Urime kryeministrit Hoti, tani luftoni korrupsionin dhe bëni përparim për avancimin e raporteve me BE-në Miroslav Lajçak

Pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës, edhe Bashkimi Evropian ka përgëzuar qeverinë e re të Republikës së Kosovës.

Përmes një shënimi në twitter, i dërguari spacial për dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak, ka përgëzuar qeverinë e re me kryeministër Avdullah Hoti, dhe i ka bërë thirrje për bashkëpunim të ngushtë në luftën kundër korrupsionit, në mënyrë që raporti me BE të avancojë më tej.

"Bashkimi Europian përgëzon qeverinë e re të Kosovës drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti, dhe i bën thirrje që të bëjë hapa përpara në punën tonë të përbashkët për avancimin e raporteve BE-Kosovë".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097579956054688
array(1) { ["section"]=> string(147) "qeveria-e-re-ne-kosove-reagon-lajcak-urime-kryeministrit-hoti-tani-luftoni-korrupsionin-dhe-beni-perparim-per-avancimin-e-raporteve-me-be-ne-208921" }