Qeveria falenderon bizneset shembullore, ja dhurata dhe letra e firmosur nga Edi Rama

Publikuar tek: politike, më 13:00 27-12-2015 Qeveria falenderon bizneset shembullore, ja dhurata dhe letra e firmosur nga Edi Rama

Qeveria ka vendosur që të falënderojë me anë të një letre të gjitha bizneset e vogla që jaën të rregullta dhe veprojnë sipas ligjit.

Në letrën e nënshkruar nga kryeministri Edi Rama, thuhet se këto biznese janë në rrugën e duhur të historiës së zhvillimit ekonomik dhe social të vendit. Pronarët e biznezeve njoftohen se kanë përfituar edhe ulje të taksës mbi fitimin me 5%.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087850093841553
array(1) { ["section"]=> string(90) "qeveria-falenderon-bizneset-shembullore-ja-dhurata-dhe-letra-e-firmosur-nga-edi-rama-28659" }