"Qeveria grabiti shqiptarët natën e Vitit të Ri", Vasili akuza të forta: Plot 74 miliard lekë...

Publikuar tek: aktualitet, më 14:33 03-01-2019

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka akuzuar qeverinë se ka grabitur edhe më 31 dhjetor.

Sipas Vasilit, natën kur shqiptarët festonin, qeveria rrinte zgjuar duke grabitur koncesione.

"Plot 74 miliard lekë koncesion për TEC-in e Vlorës firmos Gjiknuri i qeverisë në 31 dhjetor.

Po ky ministër bashkë me grabitqarët e tjerë që grabiten 40 milion euro te unaza e re, nuk ndalet dhe grabit edhe dhjetra milion euro", shkruan Vasili.

Statusi i plotë:

Uji fle,ndersa qeveria s’fle, rremben koncesione edhe ne 31 dhjetor!!!

E pangopur ne grabitjen me koncesione, qeveria rremben e grabit edhe ne 31 dhjetor.

Pikerisht kur te gjithe shqiptaret festojne ne 31 dhjetor,qeveria hasëm i popullit rri zgjuar dhe grabit koncesione, qe i firmosin ministrat, qe ky kryeministri i ka rrezuar,shkarkuar dhe debuar po vete sic eshte Gjiknuri.

Plot 74 miliard leke koncesion per TEC-in e Vlores firmos Gjiknuri i qeverise ne 31 dhjetor.

Po ky minister bashke me grabitqaret e tjere qe grabiten 40 milion euro te unaza e re, nuk ndalet dhe grabit edhe dhjetra milion euro.

Keta hajdute s’kane as cipe as turp as limit.

Vetem perzenia e tyre mund ta shpetoje kete vend nga ky kryehajdut ne krye te qeverise dhe hajdutet cirake qe i ka perqark.

Shiheni vete dokumentin, qe eshte bere publik nga media e pakapur.

 

49140101_2007725939527228_1521964361902456832_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Euro e nis vitin me rritje të lehtë, e pasigurt si do vijojë
Tentuan të vrasin bashkëatdhetarin, arrestohen 2 shqiptarë në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.014141082763672
array(1) { ["section"]=> string(96) "qeveria-grabiti-shqiptaret-naten-e-vitit-te-ri-vasili-akuza-te-forta-plot-74-miliard-leke-147380" }