Qeveria Greke i përgjigjet Turqisë: Ja vendimi për avionin me puçistët turq

Publikuar tek: bota, më 15:00 16-07-2016 Qeveria Greke i përgjigjet Turqisë: Ja vendimi për avionin me puçistët turq

“Avioni me puçistët turk do të kthehet në Turqi”, kjo është deklarata e zëdhënëses së qeverisë greke lidhur me 8 puçistët turq që kaluan në Greqi. Në helikopter janë 7 ushtarakë dhe 1 civil.

Ata kanë kërkuar azil politik në shtetin fqinj por sipas autoriteteve greke do të kthehen sa më shpejt të jetë e mundur pas procedurave të zakonshme për kërkuesit e azilit.

Reagimi i qeverisë greke erdhi pas thirrjes së ministrit të Jashtëm turk që Greqia të ndihmonte në kapjen dhe dorëzimin e tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027304887771606
array(1) { ["section"]=> string(80) "qeveria-greke-i-pergjigjet-turqise-ja-vendimi-per-avionin-me-pucistet-turq-46806" }