Qeveria i jep zyrë ish presidentit Nishani, Rama: Shërbim minimal

Publikuar tek: politike, më 23:42 14-09-2017 Qeveria i jep zyrë ish presidentit Nishani, Rama: Shërbim minimal

Kryeministri Edi Rama i ftuar në “Top Story” ka deklaruar se qeveria e re i ka dhënë një zyrë ish-Presidentit Bujar Nishani, ashtu siҫ ka vepruar me ish-Presidentët Moisiu dhe Mejdani.

“Sa i takon Bujar Nishanit, ne kemi vendosur një standard që shërbimet qeveritare u ofrojnë një shërbim minimal ish-presidentëve të republikës. Ata kanë një godinë pranë ish-Zërit të Popullit dhe prej kohësh këtë shërbim minimal që shteti u ofron, qoftë Moisiut dhe Mejdanit e kanë. Këtë ja kemi ofruar edhe ish-presidentit Nishani. Këtu përfundon historia”, tha Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091249942779541
array(1) { ["section"]=> string(69) "qeveria-i-jep-zyre-ish-presidentit-nishani-rama-sherbim-minimal-92389" }