Qeveria katalane shpall tre ditë zie pas sulmit terrorist në Barcelonë

Publikuar tek: bota, më 22:53 17-08-2017 Qeveria katalane shpall tre ditë zie pas sulmit terrorist në Barcelonë

Zyrtarët e Katalonjës kanë vendosur të shpallin tre ditë zie pas sulmit të tmerrshëm terrorist në Barcelonë që shkaktoi 13 të vdekur dhe 80 të plagosur, shumë prej tyre në gjendje të rëndë.

Dy persona janë arrestuar si të dyshuar në lidhje me sulmin, përgjegjësinë e të cilit e mori Shteti Islamik. Sulmi ndodhi në në Las Ramblas të Barcelonës, një zonë tepër e populluar me turistë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja shqiptare filmon momentin e arrestimit të terroristit në Barcelonë
Tjetër tmerr në Spanjë, por policia e parandalon në kohë, vret 5 persona »
Article Logic
Execution time: 0.0097839832305908
array(1) { ["section"]=> string(76) "qeveria-katalane-shpall-tre-dite-zie-pas-sulmit-terrorist-ne-barcelone-89429" }