Qeveria merr vendimin, ja 9 shtetet që mund të hyjnë në Shqipëri pa viza

Publikuar tek: aktualitet, më 21:20 21-03-2018 Qeveria merr vendimin, ja 9 shtetet që mund të hyjnë në Shqipëri pa viza Foto ilustruese

Qeveria shqiptare ka miratuar sot në mbledhjen e saj heqjen e vizave për 9 vende, të cilat mund të hyjnë në territorin shqiptar lirshëm.

Vendimi parashikon që shtetasit e Rusisë, Arabisë Saudite, Bjellorusisë, Gjeorgjisë, Katarit, Omanit, Tajlandës, Kinës dhe Bahrejnit të hyjnë në territorin shqiptar vetëm me anë të një pasaporte, nga data 1 prill deri më 31 tetor të po këtij viti.

Marrja e këtij vendimi ka ardhur si nevojë e rritjes së turizmit në vendin tonë, duke iu ngarkuar si detyrë Ministrisë së Jashtme dhe Ministrisë së Brendshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Terrorizoi dhe grabiti çiftin e moshuar, ja kush është i riu i arrestuar (EMRI)
Aksidenti me dy të vdekur dhe një të plagosur, detaje SHOKUESE: Makinën e drejtonte një 15-vjeçar »
Article Logic
Execution time: 0.0096371173858643
array(1) { ["section"]=> string(78) "qeveria-merr-vendimin-ja-9-shtetet-qe-mund-te-hyjne-ne-shqiperi-pa-viza-114065" }