Qeveria merr vendimin, ja 9 shtetet që mund të hyjnë në Shqipëri pa viza

Publikuar tek: barometri, më 10:44 22-03-2018 Qeveria merr vendimin, ja 9 shtetet që mund të hyjnë në Shqipëri pa viza Foto ilustruese

Qeveria shqiptare ka miratuar sot në mbledhjen e saj heqjen e vizave për 9 vende, të cilat mund të hyjnë në territorin shqiptar lirshëm.

Vendimi parashikon që shtetasit e Rusisë, Arabisë Saudite, Bjellorusisë, Gjeorgjisë, Katarit, Omanit, Tajlandës, Kinës dhe Bahrejnit të hyjnë në territorin shqiptar vetëm me anë të një pasaporte, nga data 1 prill deri më 31 tetor të po këtij viti. Marrja e këtij vendimi ka ardhur si nevojë e rritjes së turizmit në vendin tonë, duke iu ngarkuar si detyrë Ministrisë së Jashtme dhe Ministrisë së Brendshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028383016586304
array(1) { ["section"]=> string(78) "qeveria-merr-vendimin-ja-9-shtetet-qe-mund-te-hyjne-ne-shqiperi-pa-viza-114098" }