Qeveria merr vendimin, tani mund të udhëtoni pa viza edhe në këtë shtet

Publikuar tek: aktualitet, më 19:06 23-01-2019 Qeveria merr vendimin, tani mund të udhëtoni pa viza edhe në këtë shtet

Një tjetër shtet i shtohet listës së vendeve ku shqiptarët mund të udhëtojnë të lirë.

Në fletoren zyrtare është botuar sot vendimi i Këshillit të Ministrave për heqjen e vizave mes El Salvadorit dhe Shqipërisë.

“Miratimin e marrëveshjes, ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Republikës së El Salvadorit, për heqjen e vizave për mbajtësit e pasaportave diplomatike, zyrtare, të shërbimit dhe të zakonshme”, thuhet në vendimin e qeverisë.

El Salvadori është shteti më i vogël dhe më i populluar i Amerikës Qendrore. Kryeqytet ka San Salvadorin.

sdfvwergweg3eg3egh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Goditën makinën e Policisë në Elbasan dhe plagosën zv.drejtorin, Prokuroria mbyll hetimet (EMRAT E 3 TË AKUZUARVE)
Kapet në 'SHKELJE të RËNDË', Vjollca Hoxha shkarkon DREJTORIN e DIGITALB Alban Jaho, kush e zëvendëson (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.011587142944336
array(1) { ["section"]=> string(77) "qeveria-merr-vendimin-tani-mund-te-udhetoni-pa-viza-edhe-ne-kete-shtet-150039" }