Qeveria ndan 417 milion lekë për ish-pronarët (Vendimi)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:01 26-04-2017 Qeveria ndan 417 milion lekë për ish-pronarët (Vendimi)

Qeveria ka vendosur në dispozicion të ish-pronarëve, toka e të cilëve është zënë nga ndërtimet informale një shumë financiare prej 417 milionë lekë për përfshin zonat Tiranë Veri, Tiranë shtesat, Vlorë, Elbasan dhe Durrës.

Bëhet fjalë për një sipërfaqe prej 20 mijë hektarë si masë kompensimi. Vendimi i marrë sot nga qeveria:

wewertw34t3t.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja pamjet e parkingut të parë nëntokësor në Tiranë, hapet për pak ditë (FOTOT)
Largimi i mundshëm? Fill pas Ilir Metës, Denar Biba në zyrën e kryeministrit Rama »
Article Logic
Execution time: 0.010743141174316
array(1) { ["section"]=> string(59) "qeveria-ndan-417-milion-leke-per-ish-pronaret-vendimi-76534" }