Qeveria në detyrë e Kosovës shkarkon bordet e disa ndërmarrjeve publike

Publikuar tek: rajon, më 23:53 02-04-2020 Qeveria në detyrë e Kosovës shkarkon bordet e disa ndërmarrjeve publike

Qeveria në detyrë e Kosovës, ka miratuar vendimet për shkarkimin e bordit të Kompanisë Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” dhe të Postës së Kosovës.

Shkarkimi i bordit të Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, është bërë me arsyetimin se ka pasur, siç thuhet në komunikatën për media, shpërfillje të humbjeve të shkaktuara nga kryeshefi, mos adresimi i opinionit të auditorit si dhe emërimi i parregullt i ushtruesit të detyrës së kryeshefit.

Bordi i Postës së Kosovës thuhet të jetë shkarkuar me arsyen se kanë shkelur detyrat finaciare.

“Në raportin për vitin 2018, Zyra Kombëtare e Auditimit ka dhënë opinionin se pasqyrat vjetore financiare të Postës nuk paraqesin gjendjen e drejtë dhe të vërtetë në të gjitha aspektet materiale në këtë ndërmarrje”, thuhet në njoftimin e Qeverisë së Kosovës”, thuhet në komunikatën për media.

Qeveria ka emëruar më pas anëtarët e rinjë të këtyre dy kompanive si dhe të kompanisë së hekurudhave "Infrakos". /REL

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089559555053711
array(1) { ["section"]=> string(78) "qeveria-ne-detyre-e-kosoves-shkarkon-bordet-e-disa-ndermarrjeve-publike-201146" }