Qeveria në këmbë për tërmetet, KAJMAKU dhe BALLUKU u shkojnë pranë banorëve të Vorës (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:50 22-09-2019 Qeveria në këmbë për tërmetet, KAJMAKU dhe BALLUKU u shkojnë pranë banorëve të Vorës (FOTO) Agim Kajmaku dhe Belinda Balluku sot në Vorë

Edhe qyteti i Vorës pësoi dëme nga tërmetet e fuqishme të ditës së djeshme, më të rrezikshmet në 20-30 vitet e fundit.

Kryebashkiaku i Vorës Agim Kajmaku dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku monitoruan banesat e dëmtuara nga tërmetet e shkallëve 5.8 dhe 5.3 të shkallës Rihter në intervalin kohër 16:04-16:15.

Ata takuan dhe banorët e shtëpive të dëmtuara.

Tërmetet e djeshme shkaktuan 105 të plagosur në total, ndërsa kanë pësuar çarje shumë banesa dhe pallate. Zonat më të prekura janë Tirana dhe Durrësi.

balluku.jpg

shtepi.jpg


kajmaku.jpg 


Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027255058288574
array(1) { ["section"]=> string(95) "qeveria-ne-kembe-per-termetet-kajmaku-dhe-balluku-u-shkojne-prane-banoreve-te-vores-foto-179393" }