Qeveria plan sekret, do rrisë me 5% numrin e zyrtarëve të arrestuar

Publikuar tek: politike, më 09:52 18-02-2016 Qeveria plan sekret, do rrisë me 5% numrin e zyrtarëve të arrestuar

Qeveria shqiptare ka një plan sekret lidhur me arrestimin e zyrtarëve gjatë këtij viti. Sipas llogaritjeve do të rritet me 5% numri i arrestimeve të të korruptuarëve.

Ky parashikim është raportuar në një dokument, të dhëna që janë vendosur si prioritet për integrimin në Bashkimin Europian. Këto vepra penale do të referohen në Prokurori për përfshirjen në korrupsion të zyrtarëve.

‘’Rritja e numrit të referimeve për korrupsion dhe krime të zyrtarëve në detyrë në të gjitha nivelet me 5%. Përpunimi i të dhënave statistikore dhe hartimi i raporteve të krahasuara me të njëjtën periudhë në vitin 2015. Rritja me 7 specialistë e numrit të personelit të angazhuar në luftën kundër korrupsionit dhe krimeve të zyrtarëve në detyrë me 5%’’, thuhet në parashikimin e qeverisë, raporton ‘’Panorama’’.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095040798187256
array(1) { ["section"]=> string(71) "qeveria-plan-sekret-do-rrise-me-5-numrin-e-zyrtareve-te-arrestuar-32884" }