Qeveria s’njeh aktin e Metës, por vendimi për anulimin e zgjedhjeve botohet në Fletoren Zyrtare (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 18:39 11-06-2019 Qeveria s’njeh aktin e Metës, por vendimi për anulimin e zgjedhjeve botohet në Fletoren Zyrtare (FOTO)

Dekreti i presidentit Ilri Meta ka hyrë zyrtarisht në fuqi, pasi sot, në 11 qershor, është botuar në fletoren zyrtare.

Megjithëse qeveria është shprehur e vendosur për të mos njohur aktin e Metës, të cilin e quan antikushtetues, dhe të vijojë njëkohësisht me procedurat për shkarkimin e kreut të shtetit dhe mbajtjen e zgjedhjeve, çuditërisht vendimi i Metës është publikuar në fletoren zyrtare, organi i cili i jep fuqi ligjore çdo akti të ndërmarrë nga institucionet, ministrat, dekrete etj.

Meta dhe Rama u përfshinë sot një një debat në distancë mes rrjeteve sociale. Të dy shprehën vendosmërinë për qëndrimet e tyre. Rama shkroi se zgjedhjet do të mbahen në 30 qershor, ndërsa Meta iu përgjigj duke thënë se vendi s’mund të ketë votime, por i duhen zgjedhje.

dfgdegheheh45hj45trj5j.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028714179992676
array(1) { ["section"]=> string(106) "qeveria-s-njeh-aktin-e-metes-por-vendimi-per-anulimin-e-zgjedhjeve-botohet-ne-fletoren-zyrtare-foto-167834" }