Qeveria shkrin Policitë Bashkiake, kompetencat do t’i kalojnë Policisë së Rendit

Publikuar tek: aktualitet, më 08:11 17-08-2015 Qeveria shkrin Policitë Bashkiake, kompetencat do t’i kalojnë Policisë së Rendit

Po përgatitet nga qeveria shkrirja e policive bashkiakiake në të gjithë vendit, duke bërë që kompetencat dhe autoritetin për të ndërhyrë si ajo ta ketë tani e tutje Policia e Rendit. Sipas Artan Shkëmbit, policia bashkiake nuk është efikase.

Lajmin e bën publik për ‘’Panorama’’ Artan Shkëmbi, kreu i Agjencisë për Reformën Territoriale.

“Opsioni që dominon është shkrirja e saj dhe krijimi i mundësisë që Policia e Rendit të mund të zbatojë urdhrat administrativë të kryetarit të bashkisë. Gjithsesi kryetari i bashkisë ka kërkuar vazhdimisht mbështetjen e Policisë së Rendit në zbatimin e urdhrave të tij dhe në këtë aspekt përvoja eksizton e mund të institucionalizohet më tej’’, tha Shkëmbi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Stuhia godet Vlorën, përmbyten si gjithmonë rrugët
Gjykata ndan motrat Kajtazi. Detyrim paraqitje për Klevisën dhe burg për Orialdën: E rrezikshme! »
Article Logic
Execution time: 0.011345863342285
array(1) { ["section"]=> string(85) "qeveria-shkrin-policite-bashkiake-kompetencat-do-t-i-kalojne-policise-se-rendit-18525" }