Qeveria shqiptare jep 50 mijë euro për Tetovën

Publikuar tek: aktualitet, më 13:50 06-08-2015 Qeveria shqiptare jep 50 mijë euro për Tetovën Ambasadori shqiptar Fatos Reka dhe kryetarja e Komunës Teuta Arifi

Qeveria shqiptare ka miratuar sot fondin prej 50 mijë eurosh për qytetin e Tetovës, e cila u përball me një situatë të vështirë, ku i gjithë qyteti dhe zonat përreth u përfshin nga përmbytjet masive.

Lajmi është konfirmuar nga ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, i cila e ka konsideruar këtë veprim si një solidarizim dhe përkrahje vëllazërore për Tetovën.

“Solidarizim dhe përkrahje vëllazërore për Tetovën. Sot miratuam fondin prej 50.000 euro në ndihmë të përballimit të situatës emergjente në ‪Tetovë”, shkruan Bushati në facebook.

Si pasojë e përmbytjeve 5 persona humbën jetën në rajonin e Tetovës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dalin rezultatet, infermierët dështojnë në higjienë, më të zotët në administrimin e medikamenteve (TABELA)
Lame në Shkodër, dorëzon lejet: Edhe komuniteteve fetare, u është dashur të ndërtojnë pa leje »
Article Logic
Execution time: 0.011820793151855
array(1) { ["section"]=> string(52) "qeveria-shqiptare-jep-50-mije-euro-per-tetoven-17873" }