Qeveria shqiptare miraton kërkesën e Malit të Zi për anëtarësim në NATO

Publikuar tek: politike, më 17:44 13-04-2016 Qeveria shqiptare miraton kërkesën e Malit të Zi për anëtarësim në NATO

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave, nën drejtimin e zv/kryeministrit Niko Peleshi, është miratuar në parim, protokolli i Traktatit të Atlantikut Verior për aderimin e Malit të Zi.

Tirana ka qenë një ndër mbështetëse më të mëdha të anëtarësimit të fqinjit verior në NATO.

Mali i Zi mori ftesën për anëtarësim në 2 dhjetor të vitit të kaluar gjatë një takimi të ministrave të Jashtëm të kësaj organizate. 28 anëtarët janë shprehur pro këtij anëtarësimi, i cili pritet të bëhet përfundimtar në samitin që do të zhvillohet në muajn korrik në Varshavë të Polonisë.

Pavarësisht qëndrimit të Podgoricës, Rusia është shprehur kundër këtij hapi, dhe ka paralajmëruar ndërmarrjen e veprimeve kundër vendit të vogël ballkanik.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094070434570312
array(1) { ["section"]=> string(77) "qeveria-shqiptare-miraton-kerkesen-e-malit-te-zi-per-anetaresim-ne-nato-37609" }