Qeveria shqiptare përgjoi 15 persona në “Facebook” gjatë 2015-ës

Publikuar tek: aktualitet, më 15:58 02-05-2016 Qeveria shqiptare përgjoi 15 persona në “Facebook” gjatë 2015-ës

Sipas një raporti të publikuar nga rrjeti social “Facebook”, qeveria shqiptare ka dërguar 5 kërkesa për të patur akses mbi 15 llogari vetëm gjatë vitit 2015.

Bëhet fjalë për njerëz të dyshuar për pengmarrje, grabitje me armë apo të shpallur në kërkim për krime të rënda. Mësohet se ndër të përgjuarit janë edhe persona të dyshuar për lidhjet e tyre me terroristë apo ekstremistë fetarë.

Raporti publikohet çdo vit nga “Facebook” që zotëron edhe “instagram”, “Whatsapp” dhe “Messneger”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096311569213867
array(1) { ["section"]=> string(68) "qeveria-shqiptare-pergjoi-15-persona-ne-facebook-gjate-2015-es-39261" }