'Qeverisë i ka ardhur fundi', Kërpaçi: Tani vendi i përket rinisë

Publikuar tek: politike, më 15:42 15-04-2019 'Qeverisë i ka ardhur fundi', Kërpaçi: Tani vendi i përket rinisë

Ish- deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi ka dal në një konferencë për mediat nga selia e partisë së saj.

Kërpaçi akuzon qeverinë që ka lënë pas dore rininë, duke iu referuar raportit të ILOS.

Sipas Kërpaçit, tani i përket rinisë të bëjë Shqipërinë ‘shtëpi’ dhe fundi i qeverisë është afër.

'Dëshmia e vërtetë që qeveria e ka lënë pas dore rininë. I ka vrarë shpresën. Brezi i ri duhet të ketë arsim cilësor. Kësaj qeverie që mbështet bandat i ka ardhur fundi. Tani i përket rinisë ta bëjë Shqipërinë, shtëpinë tonë', tha ish-deputetja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072619915008545
array(1) { ["section"]=> string(68) "qeverise-i-ka-ardhur-fundi-kerpaci-tani-vendi-i-perket-rinise-160526" }