Qielli bëhet portokalli falë stuhisë Ophelia, rrezik i madh për njerëz

Publikuar tek: bota, më 18:14 18-10-2017 Qielli bëhet portokalli falë stuhisë Ophelia, rrezik i madh për njerëz

Brits do të shohin përsëri qiellin të kthehet në ngjyrë të kuqe këtë javë, pasi stuhia Ophelia pritet të mbulojë pjesërisht diellin për herë të dytë. Njerëzit u tronditën kur panë qiellin të errësohej, ndërsa dielli u shfaq me një shkëlqim te kuq të hënën për shkak të një fenomeni meteorologjik të shkaktuar nga stuhia Ophelia.

Shumë thanë se fillimi i apokalipsit, dhe shkëlqimi portokalli i diellit ishte për arsye se grimcat e pluhurit që formonin Saharën e kapur nga Ophelia. Mund të duket jo shumë e besueshme por qielli portokalli mund të përbëjë rrezik për shëndetin. Pacientët që janë me asmë janë nxitur të qëndrojnë në ambiente të mbyllura nga Astma UK, pasi pluhuri në ajër mund të shkaktojë sulme.

llfljjjjjjjjjjj.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012178897857666
array(1) { ["section"]=> string(75) "qielli-behet-portokalli-fale-stuhise-ophelia-rrezik-i-madh-per-njerez-96355" }