‘Qindra gra e vajza janë në terren’, Xhaçka: Në vijën e parë të betejës, mirënjohje për sakrificën dhe kontributin e tyre

Publikuar tek: aktualitet, më 16:15 28-03-2020 ‘Qindra gra e vajza janë në terren’, Xhaçka: Në vijën e parë të betejës, mirënjohje për sakrificën dhe kontributin e tyre

Qindra gra e vajza, efektive të Forcave të Armatosura, si pjesë e patrullimit në komunitet, duke përfshirë këtu edhe mjekët e FA, janë në vijën e parë të kësaj beteje kundër covid-19.

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, ka postuar një shënim inkurajues dhe mirënjohës për të gjitha ajo vajza që sot kanë lënë familjet e tyre dhe ndodhen në terren, në shërbim të qytetarëve.

Postimi i Xhaçkës

Me qindra gra e vajza, efektive të Forcës së Armatosur janë në terren si pjesë e patrullimit në komunitet. Mirënjohje për sakrificën dhe kontributin e tyre dhe të gjithë efektivëve dhe mjekëve të Forcës së Armatosur, shumë prej të cilëve janë sot në vijën e parë të betejës me COVID-19, duke lënë në shtëpi familjet e tyre. Faleminderit për shërbimin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010926961898804
array(1) { ["section"]=> string(123) "qindra-gra-e-vajza-jane-ne-terren-xhacka-ne-vijen-e-pare-te-betejes-mirenjohje-per-sakrificen-dhe-kontributin-e-tyre-200424" }