Qindra mijëra pjesëmarrës në protestën për pavarësinë e Katalonjës

Publikuar tek: bota, më 23:26 29-09-2017 Qindra mijëra pjesëmarrës në protestën për pavarësinë e Katalonjës

Aktivistë mbështetës të referendumit për pavarësi, i ndaluar, që liderët separatistë katalanas kërkojnë të organizojnë të dielën nisën të premten në mbrëmje për të pushtuar shkollat që do të shërbëjnë si qendra votimi për të garantuar mbarëvajtjen e procesit të zgjedhjeve, bëri të ditur media e pranishme në Barcelonë.

Gazetarët kanë konstatuar uzurpimin e dy shkollave në qendër të qytetit, ndërsa një platformë e shkollave në dispozicion të referendumit postonte në Twitter pamje në kohë reale të situatës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01094913482666
array(1) { ["section"]=> string(72) "qindra-mijera-pjesemarres-ne-protesten-per-pavaresine-e-katalonjes-94210" }