Qindra të vdekur në Meksikë, Britania dhe Rusia nuk po gjejnë paqe: A është kjo vala e dytë e Covid-19? (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 16:13 06-06-2020 Qindra të vdekur në Meksikë, Britania dhe Rusia nuk po gjejnë paqe: A është kjo vala e dytë e Covid-19? (SHIFRAT)

Teksa shumë vende janë përballur me një kurbë ulëse përsa i përket shifrave të koronavirusit, disa shtete të tjera po përballen me të kundërtën.

Duket se tashmë virusi është transferuar në Amerikë, me SHBA-në që kryeson tabelën, Barzilin dhe Meksikën që numërojnë qindra e mijëra viktima çdo 24 orë.

Kjo e fundit ka regjistruar 625 të vdekur në ditën e fundit, duke e çuar në 13.170 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. 204 viktimat në 24 orët e fundit në Britani, e kanë çuar numrin total në 40.465.

Po kështu edhe Rusia. Një nga vendet më të prekura. Me 197 jetët e humbura në ditën e fundit, numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 5725.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093309879302979
array(1) { ["section"]=> string(115) "qindra-te-vdekur-ne-meksike-britania-dhe-rusia-nuk-po-gjejne-paqe-a-eshte-kjo-vala-e-dyte-e-covid-19-shifrat-209295" }