Quan Michelle Obamën ‘majmun mbi taka’, ja çfarë i bëjnë qytetarët drejtoreshës

Publikuar tek: bota, më 14:30 15-11-2016 Quan Michelle Obamën ‘majmun mbi taka’, ja çfarë i bëjnë qytetarët drejtoreshës

“Do të jetë shumë mirë të kemi një grua me klas, të bukur dhe dinjitoze në Shtëpinë e Bardhë. Jam shumë e lodhur duke parë një “majmun mbi taka” kështu shkruan drejtoresha e një organizate në SHBA e quajtur Taylor.

Komenti i saj është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale dhe është cilësuar si racist ndaj Zonjës së Parë Michelle Obama.

Menjëherë, rreth 58.000 qytetarë kanë mbledhur nënshkrime për largimin nga puna të drejtoreshës së organizatës shkruan 'ABC news'.

 Ajo është larguar nga puna ditën e hënë, ndërsa ka deklaruar që komenti i saj nuk ka pasur për qëllim racist edhe pse është interpretuar si i tillë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03441309928894
array(1) { ["section"]=> string(82) "quan-michelle-obamen-majmun-mbi-taka-ja-cfare-i-bejne-qytetaret-drejtoreshes-59587" }