Quiz: Zgjedhjet në Greqi apo në Shqipëri?

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:15 01-06-2015 Quiz: Zgjedhjet në Greqi apo në Shqipëri?

Sa prej jush mendojnë se ky është poster i zgjedhjeve në Greqi? Po i zgjedhjeve në Shqipëri? Epo të parët e kanë të humbur quizin.  Ky nuk është poster grek, por është posteri elektoral i Jani Babit për Bashkinë e Finiqit, që është shqiptare por mesazhi i tij është në greqisht. Sigurisht që popullsia atje është kryesisht minoritare por ajo që evidentohet është se edhe vetë Babi shkruan gjatë gjithë kohës në greqisht, duke të lënë përshtypjen e gabuar që bëhet fjalë për një fushatë elektorale në Greqi. Babi nuk duhet të harrojë se Finiqi është shqiptar dhe duhen vlerësuar edhe ata shqiptarë, mes minoritarëve. Së paku posteri të ishte në të dyja gjuhët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Protestë për ndërtimet te Liqeni
Mbi Termat Romake është ndërtuar një pallat në Durrës »
Article Logic
Execution time: 0.042797088623047
array(1) { ["section"]=> string(45) "quiz-zgjedhjet-ne-greqi-apo-ne-shqiperi-12370" }