Qytetarët dorëzojnë armë zjarri, fishekë e granata, policia: Jepini vullnetarisht brenda afatit (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:16 29-01-2017 Qytetarët dorëzojnë armë zjarri, fishekë e granata, policia: Jepini vullnetarisht brenda afatit (VIDEO)

Vijon dorëzimi vullnetar nga qytetarët i armëve të zjarrit, granatave dhe fishekëve në polici. Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë dorëzuar: 31 armë zjarri, 11 450 fishekë, 19 granata. Gjithashtu janë dorëzuar 2 armë të rënda (mitraloz kundër-ajëror).

Armët janë dorëzuar në Qarqet: Tiranë, Dibër, Shkodër, Fier , Berat , Elbasan ,Lezhë, Korçë , Gjirokastër, Durrës, Vlorë, e Kukës.

Policia e Shtetit falënderon edhe një herë të gjithë qytetarët që iu përgjigjën thirrjes për dorëzimin vullnetar të armëve.

Policia ka falenderuar qytetarët që me veprimet e tyre, duke dorëzuar armën që mbanin pa leje, u kanë bërë thirrje edhe banorëve të tjerë për të dorëzuar armët.

Policia e Shtetit në bashkëpunim me komunitetin do të vijojë përmbushjen e nismës "Shqipëria pa armë", për grumbullimin e armëve dhe municioneve në të gjithë vendin.

Afati përfundimtar i dorëzimit vullnetar të armëve është data 30 e muajit Prill 2017.

Në këtë kuadër edhe një herë policia u bën thirrje të gjithë atyre që disponojnë armë pa leje, t'i dorëzojnë ato brenda datës 30 Prill.


Qytetarët dorëzojnë armët by newsbomb-al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Del në skenë gruaja e “Eskobarit të Ballkanit”: Çfarë ndodhi në shtëpinë time kur të gjithë ishim në gjumë (RRËFIMI)
Përdorimi i trastave të rrobës, Veliaj: Në 2017-ën reduktojmë qeset plastike, bllokojnë kanalizimet dhe na dëmtojnë shëndetin »
Article Logic
Execution time: 0.010350942611694
array(1) { ["section"]=> string(104) "qytetaret-dorezojne-arme-zjarri-fisheke-e-granata-policia-jepini-vullnetarisht-brenda-afatit-video-67016" }