Qytetarët dynden te Liqeni, Manastirliu bën thirrje: Nuk po e merrni seriozisht rrezikun

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:07 23-11-2020 Qytetarët dynden te Liqeni, Manastirliu bën thirrje: Nuk po e merrni seriozisht rrezikun

Pavarësisht rritjes së personave të infektuar me koronavirus dhe shtimit të numrit të viktimave, qytetarët shqiptarë duket se nuk tremben.

Dje janë publikuar disa foto ku shihet një grumbull i madh njerëzish që shëtisin tek Liqeni Artificial në Tiranë. Pamjet i ka ri postuar edhe ministrja Ogerta Manastirliu, e cila u bën thirrje qytetarëve që të jenë të ndërgjegjshëm dhe të respektojnë masat e vendosura anti-covid.

“Ne do të vazhdojmë të bëjmë të pamundurën, duke vënë në dispozicion të gjitha kapacitetet tona, në shërbim të mbrojtjes së jetës nga virusi i rrezikshëm. Por duhet të kuptojmë se burimet përballë pandemisë nuk janë të pafundme. Nuk janë të tilla për asnjë shtet të botës. Askush nuk e do kufizimin e mënyrës së të jetuarit”, shkruante ministrja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.020745038986206
array(1) { ["section"]=> string(93) "qytetaret-dynden-te-liqeni-manastirliu-ben-thirrje-nuk-po-e-merrni-seriozisht-rrezikun-228762" }