Qytetarët e Prishtinës në hall, qentë endacakë rrezikojnë jetën e banorëve

Publikuar tek: rajon, më 23:41 19-09-2020 Qytetarët e Prishtinës në hall, qentë endacakë rrezikojnë jetën e banorëve

Qytetarët e Prishtinës janë të shqetësuar nga shtimi i qenëve endacakë, që jo pak herë kanë rrezikuar jetën e banorëve të kryeqytetit të Kosovës.

Për shkak të sulmit nga këta qenë, 33 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Por jo vetëm që u rrezikojnë jetën, por qytetarët e Prishtinës thonë se qentë endacakë nuk po i lënë rehat as natën, për shkak të të lehurave.

Ndërkohë zyrtarët e komunës së Prishtinës shprehen se së shpejti do të nisë zbatimi i projektit që ka si synim trajtimin e këtyre qenëve.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013221025466919
array(1) { ["section"]=> string(80) "qytetaret-e-prishtines-ne-hall-qente-endacake-rrezikojne-jeten-e-banoreve-220980" }