Qytetarët në Vlorë protesta kundër mbetjeve të rrezikshme: ‘Vlora është perlë jo plerë’

Publikuar tek: aktualitet, më 13:16 22-02-2020 Qytetarët në Vlorë protesta kundër mbetjeve të rrezikshme: ‘Vlora është perlë jo plerë’ Protestuesit

Qytetarët e Vlorës ditën e sotme kanë dalë në protestë para portit të Vlorës, kundër sjelljes nga Italia të mbetjeve të cilat konsiderohen të rrezikshme.

 

Protesta ka marrë shkas pasi dy ditë më parë u gjetën në tragetin e linjës së Brindisit, mbetje të cilat mendohen se do të groposeshin në qytetin bregdetar. SPAK do të hetojë mbi këtë çështje.

"Qytetarët vlonjatë ju kërkoj që të na bashkoheni e të rritemi në një qytet të pastër dhe jo një plehrë që na e ka bërë Edi Rama me Dritan Lelin. Nuk mund të pranojmë që mbetjet të na helmojnë. I bëj thirrje SPAK-ut që të hetojë këtë çështje dhe të mos e lerë në dorë të Zotit,” tha një prej protestuesit

Të rinjtë mbajnë pankarta të ndryshme në duar ku shkruhen, ‘Vlora është perlë jo plerë,’ ‘Mos na helmoni fëmijët,’ etj.

87520799_245014313174851_1835694384092282880_n.jpg

87398690_1568039626681825_5448974783087640576_n.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094280242919922
array(1) { ["section"]=> string(91) "qytetaret-ne-vlore-protesta-kunder-mbetjeve-te-rrezikshme-vlora-eshte-perle-jo-plere-196064" }