Qytetarët protestë në Tiranë, Basha jep LAJMIN nga Brukseli

Publikuar tek: politike, më 15:17 21-03-2019 Qytetarët protestë në Tiranë, Basha jep LAJMIN nga Brukseli

Ndërkohë që qytetarët janë ngritur ditën e sotme në protestë, e cila përkonte në të njëjtën ditë me Parlamentin, kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me Presidenti i PPE Joseph Daul në Bruksel.

Me anë të një postimi në Twitter, Basha shprehet se opozita ka mbështetjen e Partisë Popullore Europiane.

‘Presidenti i PPE Joseph Daul në emër të të gjithëve deklaroi qartë se "ne nuk mund të bëjmë kompromise me demokracinë, shtetin ligjor dhe lirinë e medias." PD po lufton për të njëjtat vlera europiane në Shqipëri dhe në këtë betejë kemi mbeshtetjen e PPE, familjes sonë politike’, shkruan Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028647899627686
array(1) { ["section"]=> string(65) "qytetaret-proteste-ne-tirane-basha-jep-lajmin-nga-brukseli-157340" }