Qytetarët “pushtojnë” sportelet, OSHEE shërbim me dy turne deri më 28 shkurt

Publikuar tek: aktualitet, më 17:07 23-02-2015 Qytetarët “pushtojnë” sportelet, OSHEE shërbim me dy turne deri më 28 shkurt Sportelet e OSHEE në qytetin e Lushnjes

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë të ditur sot se ka zgjatuar orarin e punës nëpër sportele për shkak të fluksit të qytetarëve për të paguar detyrimet e parapambetura të energjisë.

OSHEE njofton se deri më datë 28 shkurt sportelet në të gjithë vendin do të jenë të hapura deri në orën 22:00 për të gjithë ata qytetarë që kërkojnë të përfitojnë nga lidhja e marrëveshjes me Operatorin e Shpërndarjes për të paguar me këste detyrimet e tyre apo të përfitojnë nga falja e 80% e kamatëvonesës.

Deri më sot janë hapur mbi 50 sportele të reja për të përballuar fluksin, ndërsa OSHEE u bënë thirrje klinetëve që të zgjedhin si mundësi për të paguar faturat e energjisë sportelet e postës Shqiptare apo bankat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aleanca e Grave Deputete, analizë vjetore të 2014-s dhe strategji për 2015-ën
Protesta kundër devijimit të Vjosës, Bushati takohet me anëtarët e shoqërisë civile »
Article Logic
Execution time: 0.012546062469482
array(1) { ["section"]=> string(78) "qytetaret-pushtojne-sportelet-oshee-sherbim-me-dy-turne-deri-me-28-shkurt-4225" }