'Qytetarët të udhëtojnë falas', Rama ia pret shkurt gazetarit: Fjala FARE nuk ekziston

Publikuar tek: aktualitet, më 21:26 05-04-2018 'Qytetarët të udhëtojnë falas', Rama ia pret shkurt gazetarit: Fjala FARE nuk ekziston Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu është duke diskutuar çështjen e taksës në Rrugën e Kombit.

Rama nisi sqarimin e tij për mungesën e transparencës në kontratë duke u shprehur se do mbajë përgjegjësi për çdo boshllëk të krijuar.

Gjatë debatit, gazetari Blendi Fevziu këmbënguli që kryeminstri Rama të shpjegonte se përse qytetarët e Kukësit mos të udhëtojnë falas, duke qenë se janë të detyruar të udhëtojnë më shpesh.

Por reagimi i Ramës ka qenë mjaft i prerë duke u shprehur: Fjala “fare” nuk ekziston. Të gjithë do të paguajnë. Do paguajnë të gjithë ata që kanë autovetura, kush është i varfër të marrë autobusin të marrë fugonin dhe nuk do paguajë asgjë. Kalojmë me veture 20 herë dhe jemi të varfër, por sigurisht që nuk do paguajë tarifën e atyre që vijnë nga Kosova me pushime, do të merren në konsideratë kushtet sociale.”- u shpreh kryeministri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjidhet sot Komisioner i Anti-Diskriminimit, por ja çfarë shkruante një vit më parë ROBERT GAJDA për reformën në drejtësi ( E PLOTË)
Kreu i Bashkisë së Kukësit KËRCËNON live Ramën: Tarifë zero ose nuk... »
Article Logic
Execution time: 0.011505126953125
array(1) { ["section"]=> string(89) "qytetaret-te-udhetojne-falas-rama-ia-pret-shkurt-gazetarit-fjala-fare-nuk-ekziston-115846" }