Qytetari denoncon të Berisha kontrabandën: Të lutem mos më nxirr emrin se këta të vrasin, të zhdukin

Publikuar tek: politike, më 18:00 26-09-2015 Qytetari denoncon të Berisha kontrabandën: Të lutem mos më nxirr emrin se këta të vrasin, të zhdukin

Qytetari dixhital ka denoncuar te ish-kryeministri Sali Berisha, kontrabandën që sipas tij bëhet me cigaret në portin e Durrësit. Gjithashtu, qytetari ka denoncuar edhe ndërhyrjen e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri për lirimin e “kontrabandistit të partisë”.

Denoncuesi i ka kërkuar ish-kryeministrit Berisha që të mos e bëj publik emrin e tij, pasi siç shprehet ai, ka frikë për jetën e tij dhe të familjarëve.

Postimi i Berishës:

"z.Sali Berisha te lutem po te informojme per dicka te pazakonte po te duash mos e nxirr emrin tim se keto te vrasin te zhdukin jane cnjerezor,dje ne portin e Durresit shiku bashke me krimin ekonomik kane kapur nje shofer qe fut dhe nxjerr trajlat ne traget me 20 steka cigare qe jane kontrabande po qe dhe ai hallexhi nga halli e bente po po te kishte qene ndanje tjeter do perfundonte ne burg,kete djal krimi ekonomik e shoqeroj ne komisariat,po ju e dini kush eshte drejtor ne Durres shefi i hashashit te gjirokastres,ky Timi shoferi ishte kusheri i drejtorit injorant te kavalishenses ne Durres Ron Shqopa nje dogagji dhe pa shkoll por miku i Vanjgjush Dakos dhe meqe Tahiri le skafin te kavalishensa dhe miku i injorantit drejtor drogaxhiut dhe ky drejtor shqopa mer tahirin dhe per dy sekonda tahiri e liron,po te ishte ndonje tjeter do bente burg,te lutem mos na nxirr emrin se shullazat te zhdukin jemi familjare,te pershendes

dhe ta dish qe Ron Shqopa drejtor kufiri ka vene Boke Budinin nje hajdut qe gjith naten bote me nafte nxjerr dhe e dini si eshte vene ky Ron Shqopa lunte bixjoz te Bokja dhe kishte hyre ne borxh 20 mije euro meqe skishte lek nderhyn te zoti minister tahiri dhe i thot qe beje drejtor kufiri se eshte hajdut i mire dhe keshtu bejne cte duan kapin lirojne ke te duan"

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010730028152466
array(1) { ["section"]=> string(104) "qytetari-denoncon-te-berisha-kontrabanden-te-lutem-mos-me-nxirr-emrin-se-keta-te-vrasin-te-zhdukin-21719" }